The updated list of pre season friendlies is:
Saturday July 4th.
Berwick Rangers v North Shields, Dalbeattie Star v Whitley Bay, Durham City v Darlington, Richmond Town v Tow Law (at Catterick Village), Selkirk v Heaton Stannington, Stockton Town v Marske United.
Monday July 6th.
Guisborough v Bolton Wanderers.
Tuesday July 7th.
Durham City v Jarrow, Gateshead Leam Lane v Jarrow Roofing, Sunderland Deaf AFC v Billingham Town.
Wednesday July 8th.
Billingham Synthonia v Marske (at Conyers School), Blyth Town v Ashington Thursday July 9th.
Harton and Westoe v Jarrow Roofing, Horden v Tow Law.
Friday July 10th.
Blyth Town v Ashington, Hebburn v Seaham Red Star.
Saturday July 11th.
Annfield Plain v Birtley, Armthorpe v Marske, Ashington v Whickham, Brandon v Darlington, Chester-le-Street v Whitley Bay, Consett v Gateshead, Crook Town v Newton Aycliffe, Esh Winning v Leadgate, Heaton Stannington v Washington, Hebburn v Seaham Red Star, Horden v Easington, Richmond Town v Billingham Town, Ryton and crawcrook v West Allotment, South Shields v Darlington, Stockton Town v Billingham Synthonia, Thornaby v Guisborough.
Sunday July 12th.
Tow Law v Sunderland.
Monday July 13th.
Billingham Town v Hartlepool.
Tuesday July 14th.
Consett v Darlington, Hebburn Town v Jarrow Roofing, Horden v Sunderland RCA, South Shields v Spennymoor, West Auckland v Carlisle Under 20s.
Wednesday July 15th.
Alnwick v Ashington, Birtley v Gateshead, Crook v Red House Farm, Heaton Stannington v Shildon, Seaham Red Star v Darlington, Shildon Reserves v Brandon, Spennymoor v North Shields, Thornaby v Marske, Tow Law v Bishop Auckland.
Thursday July 16th.
Horden CW v Sunderland RCA.
Friday July 17th.
Ashington v Blyth, Consett v Queen’s Park.
Saturday July 18th.
Ashington v Blyth, Billingham Town v Guisborough, Billingham Synthonia v Darlington, Birtley Town v Shankhouse, Boldon CA v South Shields, Chester-le-Street v Durham City, Darlington v Crook, Dunston UTS v Worksop, Esh Winning v Horden, Heaton Stannington v Bedlington, Marske v Nelson, Newcastle United v Whitley Bay, Newton Aycliffe v Northallerton, Seaham Red Star v Troon, Spennymoor Town Reserves v Brandon, Thornaby v Stockton Town, West Auckland v Ryton and Crawcrook.
Monday July 20th.
Ashington v Hartlepool, West Auckland v Middlesbrough Under 23s, Stockton Town v Ryhope CW.
Tuesday July 21st.
Harton and Westoe v Dunston UTS, Rutherford AFC v Chester-le-Street, Spennymoor Town Reserves v Easington.
Wednesday July 22nd.
Birtley v Jarrow FC, Brandon v Sherburn, Crook Town v Bishop Auckland, Esh Winning v Bishop Auckland Reserves, Guisborough Town v Whitby, Marske v Darlington, Northallerton v West Auckland, Ryhope CW v Shildon, Wolviston v Willington.
Friday July 24th.
Horden v South Shields, Morpeth v Heaton Stannington, Ryton and Crawcrook v Ashington, Tow Law v Shildon.
Saturday July 25th.
Annfield Plain v Crook Town, Billingham Town v Stockton Town, Brandon v Wolviston, Chester-le-Street v Clemison, Consett v Alfreton, Dunston UTS v Handsworth Parramore, Durham City v Glenathon, Goole Town v Marske, Guisborough Town v Cardiff City, Newton Aycliffe v Whickham, Ryhope CW v Washington, Spennymoor Town Reserves v Billingham Synthonia, Team Northumbria v Bedlington, Whitley Bay v Easington.
Monday July 27th.
Chester-le-Street v Dunston UTS, Easington v Bishop Auckland.
Tuesday July 28th.
Durham City v Brandon, Newton Aycliffe v Darlington RA, Northallerton v Darlington, Seaham Red Star v Shildon, South Shields v Whitley Bay, Spennymoor v Guisborough, West Auckland v Ryhope CW.
Wednesday July 29th.
Ashington v Preston North End, Billingham Synthonia v Bishop Auckland, Darlington RA v Wolviston, Hebburn v Harton and Westoe, Nunthorpe v Marske, Seaham Red Star Reserves v Sunderland RCA, Team Northumbria v North Shields.
Thursday July 30th.
Blyth Town v Jarrow Roofing, Sherburn v Chester-le-Street.
Saturday August 1st.
Billingham Synthonia v Guisborough, Birtley v Sleaford, Brigg v Ashington, Chester-le-Street v Bedlington, Consett v Workington, Crook Town v Blyth Town, Dunston UTS v Kendal, Esh Winning v Durham City, Percy Main v Brandon, Ryton and Crawcrook v Morpeth, Seaham Red Star v Heaton Stannington, South Shields v Newton Aycliffe, Sunderland RCA v Ryhope CW, Tadcaster Albion v Spennymoor, Tow Law v Whitley Bay A, Washington v Hebburn, Whitley Bay v Hartlepool.
Cleator Cup.
Marske United v Shildon.
Tuesday August 4th.
Bishop Auckland v Darlington, Dunston UTS v Whickham, Ryhope CW v Newton Aycliffe, South Shields v Norton.
Friday August 7th Spennymoor v Darlington.
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules here